Jak wykorzystać statuetki i medale sportowe do marketingu

5 pomysłów na ścianę sławy ze statuetkami i medalami dla maratończyka
23 października 2014
Oryginalny prezent – statuetka dla nauczyciela
21 listopada 2014

Jak wiele mówi i pisze się o potrzebie odpowiedniej promocji imprez? Naprawdę dużo. Większość materiałów i wystąpień koncentruje się jednak na marketingu przed imprezą. Czy to wszystko co można zrobić? Czy marketing to jedynie promocja imprezy poprzez dotarcie z informacją do odpowiedniej grupy? Otóż nie! Tym tekstem pragniemy przedstawić uzupełniające podejście do marketingu, które oddziałuje zarówno w trakcie i po zakończeniu samej imprezy.

Nagroda za poświęcenie

Jako organizator, wyobraź sobie sportowca, naukowca, biznesmena czy pracownika, który za swój trud i poświęcenie nagradzany jest na Twojej imprezie.
Każdy, kto choć raz wystartował w zawodach zna uczucie dumy, kiedy na jego piersi pojawia się niewielki krążek na ozdobnej wstążce. Każdy, kto wstawał co rano na trening – mimo deszczu, śniegu czy kuszącego ciepłem łóżka – wie, jaką satysfakcję daje powiększająca się kolekcja statuetek na półce.
Wyobraź sobie teraz, co czuje taka osoba w tym wyjątkowym momencie? Jak to przeżywa? Jakie towarzyszą temu emocje?
Jak myślisz: chce pozostać z tym sama, czy chce podzielić się tym z całym światem?

No właśnie! I to jest ten moment, który można wykorzystać do kontynuowania promocji idei Twojej imprezy.

Jestem dumny! Oto moja nagroda…

Spójrzmy na to realnie. Praktycznie każda firma chwali się na swojej stronie zdobytą nagrodą, wyróżnieniem, certyfikatem itd. Tak samo każda osoba, która otrzymała nagrodę, pokazuje ją światu przez portal społecznościowy, blog, za pomocą MMS-a.
Na każdym takim zdjęciu pojawia się nagrodzony oraz symbol, który reprezentuje nagrodę – medal, statuetka, trofeum sportowe.
Wprawdzie nie mamy zbyt wielkiego wpływu na tę formę wirusowej promocji – ona jest w dużej mierze niezależna od organizatorów. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Jest bowiem sposób, by wesprzeć tego typu działania promocyjne.

Medal, statuetka, trofeum jako forma promocji?

Wyobraź sobie półkę z medalami czy trofeami. Widzisz te lśniące i błyszczące puchary tłoczące się obok siebie? Większość z nich wygląda tak samo: złote, srebrne lub brązowe puchary lub okrągłe krążki, na których zmienia się grawerowany napis, a w najlepszym wypadku pokrywka przedstawiająca charakter imprezy.
Jak wyróżnić się w tym tłumie?

statuetki3

Jak możemy wspomóc Cię w promocji imprezy?

Jakiś czas temu postanowiliśmy zająć się projektowaniem i produkcją medali i trofeów na różne okazje (sportowe, okolicznościowe, biznesowe, itd.). Tworząc nasze produkty zawsze mamy na uwadze fakt, iż nosić i pokazywać będą je ludzie wkładający całe serce w swoją pasję.
W naszej koncepcji produktu, zadaniem nagrody nie jest jedynie uhonorowanie zwycięzcy – jej rola to przywoływanie pozytywnych wspomnień po każdym spojrzeniu na nią, a jednocześnie wyróżnienie się tak, by wiadomo było od razu z jakiej imprezy pochodzi.
Tworzone przez nas medale i statuetki wywołują spore zainteresowanie – w połączeniu z rodzajem promocji opisanej powyżej daje to realne wsparcie promocyjne imprezy, nawet po jej zakończeniu.
Aby zrealizować to zadanie, przy produkcji naszych produktów, unikamy banału.
Korzystamy z materiałów, które umożliwiają nam swobodne łączenie, wycinanie skomplikowanych kształtów oraz grawer wysokiej jakości. Do materiałów najchętniej wybieranych przez naszych klientów (organizatorów imprez), z którymi współpracujemy należą: pleksi, dibond, sklejka, drewno, czy laminat grawerski.

Co charakteryzuje naszą ofertę?

  • Dowolne kształty, materiały i możliwość ich łączenia
  • Możliwość personalizacji każdego produktu z osobna
  • Oryginalne projekty
  • Wykonywanie na indywidualne zamówienie
  • Produkcja już od 1 sztuki

Więcej informacji oraz galerie naszych realizacji na stronach: