Czy wiedzieliście, że tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport? Każdy z nas chociaż raz zetknął się z tym sportem lub próbował w nim swoich sił, chociażby na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Przyjrzyjmy się bliżej tej popularnej dyscyplinie, w której szybkość jest na wagę złota.
Współczesna gra wymaga od zawodników szybkich i energicznych ruchów. Do rozgrywki w tenisa stołowego potrzebujemy stołu z zamontowaną siatką dokładnie na jego środku, rakietek ze sklejki obustronnie oklejonych gumowymi okładzinami oraz plastikowej piłeczki. Gra polega na odbijaniu piłeczki nad siatką lub obok niej, tak by uderzyła w drugą połowę stołu. Piłeczka może odbić się o stół tylko raz. Punkty zdobywa się poprzez nieodebranie uderzenia przez przeciwnika lub popełnienie przez niego błędu (np. uderzenie z powietrza, bez uprzedniego dotknięcia stołu przez piłeczkę).
Klasyczna rozgrywka w tenisa stołowego trwa do wygranych 3 setów (4 przy zawodach wyższej rangi, np. mistrzowskiej). Set toczy się do 11 punktów, serwisy wykonywane są po 2, naprzemiennie przez każdego z zawodników. Mecze można rozgrywać w wersji pojedynczej (singiel – dwóch graczy) lub podwójnej (debel, mikst – 4 graczy)
To, co wyróżnia grę w tenisa stołowego, to z pewnością możliwość gry nawet w domu i to tym, co mamy pod ręką. Chociażby przy użyciu stołu w jadalni i desek do krojenia jako rakietek. Ciekawy pomysł na nudny deszczowy dzień lub aktywizację dzieciaków w czasie wolnym, prawda?
Odpowiedź może dziwić, ale nie, nie są to te same gry. Różnią je przede wszystkim zasady. Można powiedzieć, że ping pong jest luźniejszą odmianą tenisa stołowego.
Oprócz meczów igrzysk olimpijskich, zacięte rozgrywki tenisa stołowego możemy podziwiać na organizowanych na całym świecie turniejach różnych kategorii i poziomów. Od Mistrzostw Europy, krajowych, turniejów lokalnych, do amatorskich podwórkowych potyczek towarzyskich. Uczestnicy zawodów każdej rangi zasługują na wyjątkowe docenienie wysiłków i starań włożonych w treningi i zaciętą walkę. Dla zwycięzców Mistrzostw Europy Liebherr ITTF przygotowano wyjątkowe statuetki z elementem obrotowym w postaci rakietki do tenisa. Na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski przygotowano spójny zestaw nagród dla najlepszych: dwupanelowe statuetki oraz medale z dodatkowym elementem. Na Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży postawiono na medale w kształcie rakietki. Jeden z klubów sportowych motywował swoich zawodników do zdobywania nowych umiejętności medalami w formie puzzli. Statuetkami można także wyróżnić zaangażowanych w organizację i podziękować sponsorom wydarzenia.
Przedstawione powyżej przykłady to jedynie kilka pomysłów i inspiracji na obdarowanie uczestników i zwycięzców zawodów tenisa stołowego. Jesteś organizatorem podobnego wydarzenia w swojej okolicy? Znajomy poszukuje pomysłu lub pomocy przy organizacji? Skontaktuj się z nami, a opiekun klienta przygotuje wyjątkową propozycję nagród spójną z organizowanym wydarzeniem. Przekonasz się, że złożenie i wykonanie spersonalizowanego zamówienia może być niemal tak szybkie jak rozgrywka tenisa stołowego!
TA STRONA UŻYWA CIASTECZEK (COOKIES), DZIĘKI KTÓRYM NASZ SERWIS MOŻE DZIAŁAĆ LEPIEJ. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ